Suhtlemine hobustega

Parandab üldist füüsilist võimekust, tasakaalu, koordinatsiooni, soodustab head rühti. Lõõgastab pinges, spastilisi lihaseid ja normaliseerib lihastoonust. Ergutab organismi ainevahetust ja vereringet. Hobuse liikumisega tugevdatakse hingamislihaseid ja põiepidamatuse puhul vaagnapõhjalihaseid.

Aitab kohaneda oma terviseseisundiga (haigusega, puudega). Suurendab enesekindlust ja eneseusaldust hirmude ületamiseks. Annab võimaluse eneseületuseks. Tõstab motivatsiooni. Arendab käelist tegevust, suurendab liigutuste ulatust. Arendab ruumi orientatsiooni, suuna tunnetust, visuaalset teravust ja võimet eraldada kujundeid taustast.

Parandab keskendumist, enesevalitsemist, reeglite ja juhendite järgimist. Suurendab kohusetunnet, vastutus- ja otsustamisvõimet, mida saavutatakse läbi tallitööde tegemise. Parandab arusaamist ja mälu ning suhteid inimeste vahel. Õpitakse hobusega ümberkäimise oskusi ning tekib kontakt inimese ja looma vahel (sõprus).

Hobune mõjutab ainulaadsel moel kogu oma olemusega inimese keha ja meelt. Hobuse liikumine tekitab ratsaniku kehas ulatuslikke sümmeetrilisi ja rütmilisi liikumisimpulsse, mis on väga sarnased inimese enda kõnnile. Mõju avaldab ka hobuse kehatemperatuur, mis on umbes 1,5 kraadi inimese omast kõrgem.

Kellele mõeldud

Nii täiskasvanutele kui lastele, kellel on kaasassündinud või trauma tagajärjel tekkinud liikumisraskused, diagnooside korral nagu tserebraalparalüüs (PCI), sclerosis multiplex, astma, nägemis- ja kuulmispuuded, autism, Downi sündroom, õppimis- ja käitumishäired, suhtlusraskused, depressioon. Sobib inimesele, kellel on huvi hobusega tegeleda.